Povinna pokladna od brezna 2015

Provozujeme obchod, ve kterém je obrat evidován pomocí pokladny. Zákazníci často chtějí platit za nakoupené zboží v cizí měně, obvykle v eurech. Je možné registrovat pokladnu v cizí měně?

V klubu s uměním. 111 odst. 1 písm. 3a bod 1 zákona o DPH, vedení evidence prostřednictvím registračních pokladen, poplatníci DPH jsou povinni vytisknout daňový doklad nebo fakturu za jakýkoli prodej a nadále je povinen spravovat vytištěný dokument zákazníkovi.

V § 10 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o technických podmínkách, a to i v § 8 odst. 1 písm. 1 bod 14 nařízení o pokladně, který obsahuje informace, které by měly být obdrženy na daňovém účtu, musíme nutně znamenat měnu, ve které je prodej zaznamenán, přinejmenším za celou částku hrubého prodeje.

Hlavní kritéria a technické podmínky, které musí registrační rejstříky splňovat, jsou však uvedeny v bodě 2 nařízení o technických podmínkách.

Ano, ve vědě § 14 odst. 1 písm. 1 tohoto nařízení by měl být program prodeje v \ t funkce: umožnění daňovému poplatníkovi změnit název měny, ve které je prodej registrován, tj. jeho zkratku, a předem danou změnu naprogramovat zadáním času a času změny; uložit datum a čas začátku vedení evidence prodeje v budoucí měně ve fiskálním myšlení a také přepočítat součet hrubého objemu prodeje do vzdálených měn, kde výsledek přepočtu spolu s nákladem na jídlo a vypořádání plateb musí být uveden ve fiskálním příjmu za fiskálním logem s logem dané jednotky ; přepočet musí být vytvořen s citlivostí nejméně šest desetinných míst a výsledek přepočtu musí být zaokrouhlen na dvě desetinná místa.

Používá se speciálně pro označení zkratky názvů cizích měn, které zpracovává Nasz Bank Polski.

Proto, pokud má daňový poplatník nápad prodat zboží na situaci spotřebitelů, kteří platí hodnotu v cizích měnách, pak musí být zpravidla schopen zaplatit pokladnu uspořádanou v závislosti, která umožní přepočet směnného kurzu.

Z formuláře, který se stal termínem v události, lze odvodit, že cena za nakoupené položky má být vykázána v eurech, v kurzu, kdy bude hodnota transakce uvedena v zlotých. Nařízení o DPH neupravují otázku, jaký směnný kurz musíme přijmout, abychom přepočítali částku zlotého na euro.